Bu İçeriği Paylaş
29 Eylül 2017 Cuma

AYDIN DAN ÖĞRENCİLERE KİTAP VE KIRTASİYE DESTEĞİ

Ramazan Aydın, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması sonrası öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla, il merkezindeki 500 öğrenciye kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.


Bayındır Memur-Sen AFAD İş Yeri Temsilcisi ve Mevlana Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Aydın, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması sonrası öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla, il merkezindeki 500 öğrenciye kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. İlk olarak Şehit İzzettin Polat ve Eko İnşaat İlkokulu´nu ziyaret eden Aydın, öğrenciler ile yakından ilgilenip, bir süre sohbetler gerçekleştirdi. Öğrencilerin yoğun sevgisi ile karşı karşıya kalan Aydın, kendisiyle beraber getirmiş olduğu kitap ve çeşitli kırtasiye malzemelerini kendi elleriyle öğrencilere takdim etti.
Aydın, il merkezindeki okulların yanı sıra ilçe ve köylerde bulunan okullarda da eğitim-öğretim gören öğrencilere de yardımlarda bulunacağını belirtti.
Okulların temizlik, bakım ve boyamasına kadar eğitime olan desteklerini her kapsamda sürdürdüklerini, sürdüreceklerini belirten Bayındır Memur-Sen AFAD İş Yeri Temsilcisi ve Mevlana Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Aydın, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyerek: "Eğitim Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" sözlerini kullandı.
Amaçlarının çocukların daha temiz ve hijyenik ortamlarda eğitim almasını sağlamak olduğuna dikkat çeken Aydın: "Olumsuz işlerin olumlu hale gelmesinin tek yolu eğitim ve öğretimden geçer. Her yıl eğitim ve öğretim yılında il genelimizdeki okullarımızda okuyan öğrencilerimize, kırtasiye desteğinde bulunuyoruz. Bu yıl da okullarımızı ziyaret ederek, öğrencilerimize kırtasiye malzemelerini takdim ettik ve idarecilerimizle görüşerek okullarımızın eksiklerini öğreniyoruz. Öğrendiğimiz eksiklikleri hayırsever iş adamlarımızdan ricada bulunuyoruz. Amacımız, çocuklarımızın daha temiz ve hijyenik ortamlarda eğitim almasıdır. Bu vesileyle yeniden 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyor, geleceğimizin teminatı tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.
Öte yandan eğitim-öğretimin önemine vurgular yapan Aydın: "Eğitim, öğretim, insanlığın doğuşuyla birlikte doğmuştur. Eğitim-öğretimden mahrum kalmak demek yok olmakla karşı karşıya kalmak demektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu, refah ve güven içinde yaşamak ve yaşama ortamı hazırlayabilmek, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim-öğretimle mümkün kılınabilir. Dünyaya huzur, refah ve güvenin hâkim olması ancak ilim yuvalarının (okulların) arttırılıp kaliteli bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür" sözlerini kullandı.
Aydın´ın kitap ve kırtasiye desteğiyle buluşan öğrenciler de: "Ağabeyimiz tarafından bizlere çeşitli kitap ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Kitap ve kırtasiye malzemelerimiz çok güzel. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dediler.
 

 
Bu içerik 142 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker fabrikası satılmasın Temelini Erbakan atmıştı; Muş Şeker.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Enerji Bir-Sen..
0 yorum Gündem - 20.2.2018
Basın mensupları öğrencilerle buluştu Basın mensupları öğrencilerle buluş.. Muş’ta görev yapan basın mensupları ‘Kariyer Günleri’ programı kapsamında Özel B..
0 yorum Eğitim - 19.2.2018
Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satılıyor' iddiasına tepki Adanur'dan 'Şeker Fabrikaları Satıl.. Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı iddiasına tepki gösteren Cumhuriyet Hal..
0 yorum Gündem - 19.2.2018