Bu İçeriği Paylaş
15 Aralık 2014 Pazartesi

Üniversite öğrencilerinden örnek proje

Muş Alpaslan Üniversitesi (MŞÜ) Fen bilgisi öğretmenliği 3 sınıf öğrencileri Öğretim tekniği ve materyal tasarım dersi kapsamında minyatür ekolojik sistem yaparak Muş Alpaslan Üniversitesi’ne kalıcı bir eser bıraktılar.


Projeyi başarılı bir şekilde hayata geçiren Muş Alpaslan Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Fatıma Şeyda Akar, Zeynep Çakırdım, Hivda Baykiz, Gökan Arca, Mahmut Yılmaz, Şehnaz Kandemir ve Gülistan Sulak projeyi başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade ettiler. Projenin amacına uygun olarak yaptıklarını belirten öğrenciler proje ile ilgili çalışmalarını anlattılar.
Fatıma Şeyda Akar, Zeynep Çakırdım, Hivda Baykiz, Gökan Arca, Mahmut yılmaz, Şehnaz Kandemir ve Gülistan sulak adlı öğrenciler projeşi şöyle anlattılar: “Yapmış olduğumuz Minyatür ekolojik sistem, 2014–2015 eğitim-öğretim yılının Öğretim Tekniği ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında gerçek bir ekosistemin nasıl işlediğini gözlemlemek amacıyla tasarlanmıştır. Fanusun ağzı tamamen kapatılarak dışarıdan hava ve suyla teması kesilmiştir. Bitkinin gösterdiği örnek fotosentez mucizesinin örneğidir. Çünkü fanusun içinde bitkinin beslenip büyüyebileceği bir ekosistem ortamı oluşmuştur. Bitki fotosentez yolu ile ürettiği oksijen ve ölen yapraklarından oluşan gübreyle beslenmektedir.
Tek ihtiyacı olan şey de güneş ışığıdır. Dışarıdan sadece ışık alarak madde döngüsünü kendi içerisinde gerçekleştiriyor bu dersi yapım aşamasında bizlerden desteğini esirgemeyen Yrd. Doç. Dr. Adnan Çetin ve Yrd. Doç. Dr. Sedat Bozarı’nın bilimsel katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”Fırat Demir / HABER49
 

 
Bu içerik 3380 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıld.. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin E..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI MUŞ UĞUR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE, YENİ.. YÖK, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından başlamak üzere üniversite giriş sınavında..
0 yorum Gündem - 14.10.2017
Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurtarıldı Merdiven Boşluğuna Düşen İşçi Kurta.. Muş'un Varto ilçesinde inşaatı devam eden Özel Hareket Şubesine ait binasının me..
0 yorum Gündem - 13.10.2017