Bu İçeriği Paylaş
14 Temmuz 2017 Cuma

15 Temmuz Gazisi Abdullah İrgin, o gece yaşananları anlattı

(FETÖ) hain darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı kurtarmak için karargâha giren Abdullah İrgin, kolundan ve ayağından yaralandı.


15 Temmuz günü özel işlerinden dolayı Ankara'da bulunan İrgin'de darbe girişimini öğrenince Genelkurmay Başkanlığı'na gitti. FETÖ'nün alçak darbe girişimi sırasında karargahta sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan İrgin, kolundan yaralandı. Hainlerin rehin aldığı Akar'ı kurtarmak için tek başına karargâhın cam korkuluğunu yerinden çıkararak içeri giren İrgin, Akar'ı bulmak için tek tek odaları aradı. Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığına gidip kurşunlara hedef olan ve "tek kişilik ordu" olarak bilinen İrgin, o gece yaşananları anlattı.
Akar'ı kurtarmak için Genelkurmay Başkanlığının önüne geldiklerini ifade eden İrgin, şöyle konuştu:
"Karargaha girmek için kapılar açılacak gibi değildi. Bende pencereden içeri girmeye çalıştım. Pencerenin önünde demir korkuluk vardı. Kurban olduğum Allah'a bize o gün bir güç verdi ve bu hainlere fırsat vermemek için demir korkuluğu yerinden söküp camı kırıp ilk içeriye ben girdim. Herkesin içinde tek kişilik bir ordu vardır. Ardından insanlar içeriye girmeye başladı. O an Genelkurmay başkanımızı bulur ve kurtarırız diye içeri girdik. Genelkurmay başkanının odasının önüne geldik. Kapının arkasından bize ateş etmeye başladılar. Oradaki arkadaşlar yaralandı. Bizi de koridorda sıkıştırdılar ve aşağıya doğru indik. O anda sosyal medya üzerinden canlı yayın yapıyordum. Canlı yayın sırasında mermi kolumdan sıyırdı. Aşağıdaki koridorda bizi sıkıştırdılar. Orada tekrar bize ateş etmeye başladılar o anda ayağımda yaralandım. Tekrar kırdığımız camdan dışarıya çıktık."
"SÜRÜNE SÜRÜNE BAHÇENİN DIŞINA ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM"
Bahçeye çıktığında herkesin yoğun ateş altında olduğunu anlatan İrgin, "Bahçenin dışına çıktıktan sonra ayakta kalanların hepsi vuruluyordu. Bende sürüne sürüne bahçenin dışına çıkmak zorunda kaldım. Bahçenin dışına çıktıktan sonra kötü manzarayla karşılaştım. Kiminin bacağı kiminin ise kafası kopmuştu. Video çektim ve sosyal medyada paylaştım. Oradaki amacım vatandaşları bilgilendirmek ve böyle bir kalkışmayı göstermekti. Bizimkisi bir delilikti. Bu memleketin velisi de bitmez delisi de. Bu memleket velilerin duasıyla delilerin vatan sevdasıyla çok şükür ayakta duruyor. Biz o gün görünen yüzleriydik. O gece dışarıya çıkan milyonlarca kahraman vardı. Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan vatandaşlarımız vardı. Allah hepsinden razı olsun." diye konuştu.
"ÇÜNKÜ BİZİM BAŞKA GİDECEK VATANIMIZ YOK"
"Aslen Muşluyum. Yıllardır memleketimizde terör belasıyla bu vatanı bölmeye çalışan hainlerle mücadele içerisindeyiz." diyen İrgin, şöyle konuştu:
"Yıllardır bu vatanı bölmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bunlar 15 Temmuz'da da bunu denediler. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen bu 15 Temmuz bitmedi. Bu vatanı yıllardır bölmek isteyen işbirlikçi hainlerin yaptığı bir plandı. Resmen bir katliam vardı. Bunlar yıllardır beceremediklerini 15 Temmuz'da yapmaya çalıştılar. Bundan sonra bir 15 Temmuz daha olsa gider misiniz? Giderim. Çünkü bizim başka gidecek vatanımız yok. Bizi alacak ülke de yok. Zaten gitmeyiz burada ölürüz yine gitmeyiz. 15 Temmuz'da bu necip millet buna müsaade etmedi etmeyecek de."
"BİZİM TEK GAYEMİZ 15 TEMMUZ İHANETİNİ UNUTTURMAMAK"
Bu vatanı bölmeye çalışan hainlere karşı idam istediklerini belirten İrgin, şunları kaydetti:
"15 Temmuz'da sokağa çıkanlar ve tüm Türkiye'nin istediği tek bir şey var, bu vatanı bölmeye çalışan hainlere gereken en ağır cezanın verilmesini istiyor. İnşallah Cumhurbaşkanımızda gereken hassasiyeti gösterip bu hainlere gereken cezayı verecektir. Bizler 15 Temmuz'dan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 'İçimizdeki Kahramanlar' adı altında bir program düzenleniyor. 81 ilde ve Almanya'da düzenlenen programa katıldık. Bizim tek gayemiz 15 Temmuz ihanetini unutturmamak."HABER49
 
 

 
Bu içerik 436 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018