Bu İçeriği Paylaş
1 Şubat 2017 Çarşamba

Adanur: tek adam yönetimi anayasasına hayır diyoruz

CHP İl Başkanı Adanur: Tek Adam Yönetimi Anayasasına Hayır diyoruz


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı İsmail Adanur, referandum oylamasında Tek Adam Yönetimi Anayasasına 'Hayır' dediklerini belirtti.
 
CHP İl Başkanı İsmail Adanur, referandum seçiminde neden 'Hayır' diyeceklerini açıkladı. Cumhuriyeti korumanın kolay olduğuna işaret eden Adanur, “Cumhuriyetimizi kuranlar inanın bizden daha çok mücadele etmişlerdir. Cumhuriyeti korumak daha kolaydır. Sadece kurulu olan Cumhuriyetimizi halkımıza biraz daha anlatıp referandumda hayır oyu vermelerini sağlamak” dedi.
Adanur, ülkede sivil 12 Eylül'ler, darbeler, sivil ya da asker vesayeti yaşanmaması için, demokratik, laik bir Türkiye için; Tek Adam Yönetimi Anayasasına 'Hayır' dediklerini belirtti. Adanur, 7 Haziran seçimleri sonrasında ya tek başına iktidar ya da kaos diyenlerin yine sahnede olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:
 
“Bu sefer de referandumdan evet çıkarsa terör biter diyorlar. Evet, Türkiye'nin önünde bir referandum var ve iktidar partisi bu referandumda "evet" çıkması için propaganda yapabilir, mücadele edebilir ama Başbakan yardımcısı tarafından vatandaşlara " Eğer evet derseniz terör biter" demek hem vebali çok ağır bir cümle hem de açık bir tehdittir. Bunu asla kabul edemeyiz! AKP'nin uyguladığı politikalar sonucunda vatandaşın cebinde para, evinde ekmek, mahsulüne fiyat yok. Ülkede demokrasi, özgürlük, huzur yok. Bu yüzden AKP'ye de, politikalarına da, dayatmak istediği Yeni Anayasa'ya da Hayır diyoruz.”
 
Partisinin süreç boyunca dik bir duruş sergilediğini belirten Adanur, bunun bir rejim değişikliği olduğunu söylediklerinin altını çizerek, “Niçin bu kadar acele edildiğini sürekli sorduk. Demek ki bir an önce yönetimi değiştirip baskı rejimi kurarak ülkeyi eyaletlere bölmek istiyorsunuz. Çünkü bunun içerisinde bu da var. Cumhuriyeti kuran parti, şimdi de Cumhuriyeti kurtarmakla görevlidir. Ama burada görev sadece CHP'ye düşmüyor. Burada görev hepimizin. O oylama bitti tamam. Muhtemelen 2 veya 9 Nisan'da sandığa gidilecek ama bizim oyumuz 'Hayır'lı bir oydur, Hayır’dır. Halkımıza bunu anlatacağız. Köy köy, belde belde, ev ev, kahve kahve, çarşıda, pazarda her yerde gezeceğiz. Bu referandum 'Hayır'la sonuçlanacak ve Türkiye'nin önünde yeni bir sayfa açılacak.”
 
 
 

 
Bu içerik 557 defa okundu.
 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
Yönetimden memnun musunuz? Yönetimden memnun musunuz?.. Haber49 Gazetesinin Muş sokaklarında geçtiğimiz hafta başlattığı sokağın nabzı r..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Meydan ranta mı açılıyor? Meydan ranta mı açılıyor?.. Üç yıl önce belediyeye devredilen ve meclis kararıyla kent meydanı yapılması kar..
0 yorum Gündem - 19.4.2018
Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı Muş’ta “ Avukatlar Günü” Kutlandı.. Muş Barosu tarafından Grand Otel’de düzenlenen etkinlik ile “5 Nisan Avukatlar G..
0 yorum Gündem - 19.4.2018